Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava

Lidová konzervatoř a Múzická škola, příspěvková organizace
Wattova 5, Ostrava-Přívoz

+420 603 886 756

sekretariat@lksm.cz

17.00–18.30 Tvoříme vlastní originální šperk / Tvůrčí dílna Jany Veselé

Náramek, náušnice nebo brož podle vlastní fantazie. Nitky, provázky, korálky, drátky, šperkařské polotovary a jiné komponenty, navlékací techniky pro děti, drátkovací postupy pro dospělé. Pod odborným dohledem výtvarnice Jany Veselé zjistíte, že originální šperk dokážete vytvořit i vy. Součástí dílny bude také představení činnosti a programové nabídky Výtvarného oboru Lidové konzervatoře.

17.00–18.30 Prezentace Výtvarných oborů Lidové konzervatoře

Kresba, malba, grafika, design textilu a navrhování oděvu, keramika a šperk. Výuka v našich výtvarných ateliérech je pestrá. Součástí studia může být i intenzivní příprava na talentové zkoušky na SŠ a VŠ výtvarného zaměření.

17.00–18.30 Výstava obrazů z ateliérů Jany Smékalové a Pavly Titorové

17.00 Koncert klasické hudby

19.00 Koncert oddělení jazzu a populární hudby

Koncertní vystoupení posluchačů pěveckých a instrumentálních tříd včetně oddělení jazzu a populární hudby hudebního oboru Lidové konzervatoře, za spoluúčinkování žáků pěvecké třídy Múzické školy Mgr. Miloslavy Soukupové. Součástí obou koncertů bude seznámení s uměleckou programovou nabídkou Hudebního oboru Lidové konzervatoře, příspěvkové organizace.

17.00–18.30 Prošívací laboratoř / Tvůrčí dílna Taťány Rekové
Moderní výšivka je svobodná technika. I několik jednoduchých stehů dává prostor ke vzniku vašeho originálního díla. Součástí tvůrčí dílny bude ukázka možností moderní a intuitivní výšivky a informace o nabídce nového estetického oboru v MCUT Skořápka.

Všechny akce se budou konat v budově ředitelství Lidové konzervatoře a Múzické školy ve Wattově ulici č. 5 v Ostravě-Přívoze.