MUSEum+MUSEum+
Dolní Vítkovice, Ostrava-Vítkovice
lenka.barisova@museum-plus.cz
https://www.museum-plus.cz/

MUSEum+ je nová příspěvková organizace ministerstva kultury ČR, první svého druhu v Ostravě. Jejím cílem je zrekonstruovat vysoké pece 4 a 6 v Dolních Vítkovicích a nabídnout v nich návštěvníkům moderní expozice, kreativní dílny a laboratoře, restauraci, kavárnu a mnoho dalšího.

 

17.00–21.00  Hrej, relaxuj, recykluj! 
V naší odpočinkové zóně si zahrajete environmentální počítačové hry, můžete listovat v dětských knihách s ekologickou tématikou nebo si vyrobit plantable paper.

V rámci Ostravské muzejní noci pro vás zveřejníme rodinnou stopovací hru, která vás seznámí nejen s historií výroby železa v Dolních Vítkovicích, ale i s koncepcí expozic MUSEa+. Úkoly si na stanovištích v areálu Dolních Vítkovic projdete sami. Instrukce ke hře a zadání úkolů najdete na https://www.museum-plus.cz/edukace. Tajenku si přijďte zkontrolovat do FUTUREa a získejte malou odměnu.

 

V areálu DOV pořádá MUSEum+ od 18. května také exteriérovou výstavu velkoformátových fotografií ve spolupráci s Institutem tvůrčí fotografie v Opavě s názvem Postindustria

 

Místo konání:

FUTUREUM, areál Dolních Vítkovic, (naproti budovy Národního zemědělského muzea)
Vítkovice 3044, Ostrava, 703 00